Potężny pożar hali garażowej w Siedlcu! Spłonęło 12 samochodów i budynek!

W niedzielę, 30 czerwca br., około godziny 14:00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu oraz wiaty na terenie jednej z firm w Siedlcu.

Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz zastępy z OSP Siedlec, OSP Kopanica i OSP Chobienice. Już w trakcie dojazdu strażacy widzieli słup gęstego, czarnego dymu. Pierwszy zastęp który dotarł na miejsce zastał murowany budynek w całości objęty pożarem. W środku znajdowało się 11 samochodów dostawczych oraz jedna osobówka. Dyżurny został poinformowany o konieczności zadysponowania większej ilości Sił i Środków.

W tym celu dyspozycję wyjazdu dostały jednostki z Obry, Świętna, Kaszczoru, Chobienic, Kopanicy, Tuchorzy, Borui, Kębłowa, a także pluton gaśniczy z powiatu nowotomyskiego. W jego skład wchodziło JRG Nowy Tomyśl, OSP Bolewice, OSP Bukowiec oraz OSP Boruja Kościelna.

Działania w pierwszej fazie akcji polegały na obronie sąsiadujących budynków z uwagi na ich zwartą zabudowę. W miarę dojazdu kolejnych jednostek, rozpoczęła się akcja gaśnicza płonącej hali. Z uwagi na rozwinięty pożar oraz deficyt wody zostały zorganizowane punkty czerpania.

Na miejsce pożaru dotarł oficer operacyjny oraz komendant powiatowy z KP PSP Wolsztyn którzy wspomagali dowodzenie. Z uwagi na wysokie temperatury oraz długotrwałą akcję, na miejsce zostały dostarczone spore ilości wody pitnej oraz posiłków. W celu zabezpieczenia medycznego na miejsce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego z SP ZOZ w Wolsztynie.

Akcja gaśnicza zakończyła się po godzinie 16:00, jednak dogaszanie trwało jeszcze kilka godzin.

Podziękowania należą się dla osób, które przed przyjazdem strażaków rozpoczęły akcję ratowania mienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial