SOLEC – Ogromny pożar stolarni w centrum wsi! Strażacy walczyli z żywiołem przez kilka godzin!

W niedzielę, 27 maja 2018 roku, około godziny 16:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Wolsztynie zostało powiadomione o pożarze stodoły w miejscowości Solec.

Na miejsce akcji natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym zastępie z OSP Kaszczor i OSP Mochy. Już w trakcie dojazdu strażacy mogli zobaczyć kłęby dymu nad Solcem. Po dojeździe na miejsce Kierujący Działaniami Ratowniczymi poprosił o zadysponowanie większej ilości Sił i Środków. Alarm został uruchomiony w Kębłowie, Wroniawach, Obrze i Świętnie. Z żywiołem walczyli już członkowie miejscowej OSP którzy byli wspierani przez mieszkańców. W początkowej fazie działań, funkcjonariusze zabezpieczyli teren akcji oraz podali 4 prądy wody na palącą się Stolarnię. W trakcie działań strażacy ewakuowali zwierzęta znajdujące się na terenie posesji. Niestety, 3 psów nie udało się uratować. W późniejszym etapie akcji gaśniczej na miejsce wezwano również ochotników z Przemętu oraz drugi zastęp z Kaszczoru.

SKKP w Wolsztynie poinformowało o zdarzeniu dowódcę JRG Wolsztyn- asp.sztab Damiana Glapiaka oraz Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie- bryg. Sławomira Śnita.

Na miejsce akcji dojechali również przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania.

Strażacy z OSP Solec kierowali ruchem, dbając m.in o swobodny przejazd wozów bojowych udających się do punktu czerpania wody, zbudowanego przez ochotników z Wroniaw.

Na miejscu zjawili się również policjanci z KPP Wolsztyn oraz PP Przemęt.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial