3 osoby ranne po dachowaniu! 17-latek wypadł z pojazdu!

W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku, około godziny 13:25 do wolsztyńskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Jaromierz – Jażyniec w którym poszkodowane zostały 3 osoby.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano ZRM „S”, patrol WRD z KPP Wolsztyn, dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden z OSP Kopanica.
Jako pierwsi, na miejscu zjawili się strażacy ochotnicy, którzy zastali rozbity samochód Mitsubishi Colt oraz 3 poszkodowanych nastolatków. Ratownicy natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ruszyli do rannych by udzielić im pomocy.

Dowódca zastępu w rozmowie z osobami postronnymi, które jako pierwsze znalazły się na miejscu zdarzenia ustalił, iż jedna osoba wypadła z pojazdu i leżała na ziemi.

Po dotarciu kolejnych zastępów straży pożarnej, strażacy zawodowi wsparli ochotników w działaniach. Po przybyciu pierwszego Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce, zapadła decyzja o poinformowaniu Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej w Poznaniu o konieczności pilnego zadysponowania dodatkowych zespołów. W tym celu Główny Dyspozytor Medyczny DM 15 01 powiadomił ZRM „P” z Wolsztyna oraz śmigłowiec LPR „Ratownik 9” z Poznania.

Ratownicy po przebadaniu poszkodowanych ustalili, iż najciężej poszkodowany jest 17-latek który wypadł z pojazdu. Miał on m.in. podejrzenie wstrząśnienia mózgu oraz obrażeń wielonarządowych. Z uwagi na ciężki stan nastolatka, śmigłowiec LPR przetransportował go do zielonogórskiego szpitala. Pozostali poszkodowani, 17 i 18-latek z obrażeniami m.in. głowy zostali przewiezieni do szpitala w Wolsztynie.

Policjanci obecni na miejscu zdarzenia ustalili, iż 18-latek kierujący Mitsubishi, jadąc od strony Jaromierza, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i dachował. 17-latek podróżujący jako pasażer nie miał zapiętych pasów co skutkowało jego wypadnięciem z pojazdu w czasie dachowania.

Postępowanie w sprawie zdarzenia jest prowadzone przez policjantów KPP Wolsztyn. Działania na miejscu trwały blisko 3 godziny.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial