Wjechał samochodem w mur. W ciężkim stanie trafił do szpitala!

W poniedziałek, 3 czerwca br., około godziny 13:40 grodziskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Wojewódzkiej numer 312 w miejscowości Wielichowo.

Na miejsce natychmiast zadysponowano ZRM „P” z podstacji w Wielichowie, miejscowych strażaków ochotników, patrol policji oraz 2 zastępy z JRG Grodzisk Wlkp.
Jednostki po dojeździe na miejsce zastały rozbity samochód Hyundai Getz w środku którego uwięziony był 34-letni mieszkaniec Leszna.
Strażacy przystąpili do zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz ewakuacji poszkodowanego przy jednoczesnym udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Mężczyzna został przebadany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Z uwagi, iż doznał on m.in. złamania miednicy, żeber oraz stłuczenia serca konieczne okazało się przetransportowanie go śmigłowcem LPR do jednego z poznańskich szpitali.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, iż 34-latek jadąc od strony Rakoniewic, po skończonym manewrze wyprzedzania, z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na przydrożne pole, przejechał kilkadziesiąt metrów, a następnie z dużą siłą uderzył w mur. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód przebił ścianę i zatrzymał się dopiero na drzewie znajdującym się na posesji.

Przyczyny wypadku ustala KPP Grodzisk Wielkopolski. Od kierowcy została pobrana krew do badań pod kątem zawartości alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial