W szpitalu w Nowym Tomyślu pomylono zwłoki do pochówku!

13 maja br. w SP ZOZ w Nowym Tomyślu doszło do fatalnej pomyłki, w skutek której pracownik prosektorium wydał niewłaściwe zwłoki do pochówku.

O tym, że szpital wydał inne zwłoki, pracownicy firmy pogrzebowej zorientowali się dopiero po przyjeździe do krematorium w Skwierzynie.

Z ustaleń wynika, iż przekazanie zwłok odbyło się w obecności pracownika prosektorium, pracownika firmy pogrzebowej oraz członka rodziny zmarłej mieszkanki powiatu międzychodzkiego. Warto zaznaczyć, że pracownik prosektorium wydał ciało, bez otwierania worka.

Dyrektor nowotomyskiego szpitala w rozmowie z portalem nowytomyśl.naszemiasto.pl, potwierdził, że doszło do zdarzenia, jednak jak podkreślił, do pomyłki doszło na terenie szpitala, jednak w całej sprawie nie było błędu szpitala.

Poniżej oficjalne oświadczenie Szpitala Powiatowego w Nowym Tomyślu o zaistniałej sprawie:

W związku z doniesieniami medialnymi związanymi ze stwierdzeniem nieprawidłowości przy wydawaniu zwłok i spekulacjami wokół tego tematu wyjaśniamy, że doszło do pomyłki, którą popełniły zarówno firma pogrzebowa, wydająca zwłoki, jak i firma przejmująca je w imieniu rodziny zmarłego.
Jak wyjaśniły obie strony, błąd po jego stwierdzeniu został natychmiast naprawiony.
O powyższym została powiadomiona dyrekcja szpitala, w wyniku czego niezwłocznie wszczęto postępowanie wyjaśniające wraz z wyciągnięciem należytych daleko idących konsekwencji.Niestety niestaranność w wykonywaniu obowiązków przez pracowników obu firm pogrzebowych ugodziła w dobre imię naszego szpitala. Serdecznie przepraszamy wszystkie osoby, u których doniesienia o powyższej sprawie wywołały niepokój. W sposób szczególny składamy wyrazy współczucia Rodzinom osób zmarłych, które zostały narażone na dyskomfort związany z zaistniałą sytuacją.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial