Tragedia! Dwójka dzieci wypadła z 4 piętra! Jeden z chłopców zmarł!

Dramatyczne sceny rozegrały się w piątkowy wieczór przy ulicy Marcinkowskiego w Wolsztynie. Około godziny 20:30 doszło tam do tragicznego w skutkach zdarzenia – dwójka dzieci wypadła z okna na czwartym piętrze kamienicy(około 13 metrów)
Działania na miejscu prowadzili policjanci

Dyspozytor medyczny został poinformowany o zdarzeniu przez mieszkańców kamienicy. Słyszeli oni huk, po wybiegnięciu na zewnątrz, jeden z lokatorów zauważył dziecko siedzące na ziemi. Gdy podszedł bliżej, jego oczom ukazała się zakrwawiona twarz 4-letniego chłopca, obok leżał drugi z bliźniaków. Był nieprzytomny oraz nie oddychał. Na miejsce niezwłocznie skierowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz wolsztyńskich policjantów. Chłopcy spadli na bruk, między budynkiem a zaparkowanym samochodem. Świadkowie zdarzenia od razu przystąpili do Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej nieprzytomnego dziecka. W międzyczasie inni mieszkańcy pobiegli do mieszkania z którego wypadli bliźniacy. Matka chłopców nie wiedziała o zdarzeniu – twierdziła, iż jej synowie bawią się w pokoju.

Dzieci wypadły z okna na samej górze

Przybyłe na miejsce służby medyczne od razu rozpoczęły walkę o życie dzieci. Chłopiec, który był nieprzytomny co chwilę odzyskiwał a następnie tracił oddech. Obaj bliźniacy zostali przetransportowani do wolsztyńskiego szpitala. Tam, niestety, lekarze stwierdzili zgon jednego z chłopców.

Nieprzytomne dziecko leżało przy kole samochodu

Prawdopodobnie dzieci wypadły z okna, gdy jedno z nich oparło się o zamontowaną moskitierę.

Moskitiera która była zamontowana w oknie

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Wolsztynie. W chwili zdarzenia matka dzieci była trzeźwa, została jej zapewniona opieka psychologa. Kobieta nie została zatrzymana.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial