ZBĄSZYŃ – Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo kładąc się na tory. Uratowali go policjanci!

Dzięki wnikliwości Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu podkom. Tomasza Urbaniaka oraz podjęciu szybkich działań przez funkcjonariusza Komisariatu Policji w Zbąszyniu mł. asp. Artura Ratajczaka próba samobójcza 43 letniego mężczyzny zakończyła się fiaskiem.

W dniu 12 czerwca br. w godzinach wieczornych do Nowotomyskiej Komendy Policji zadzwonił mężczyzna, prosząc o poradę dotyczącą konfliktu ze swoim przełożonym. Podczas rozmowy mężczyzna wypowiadał dwuznaczne słowa, na podstawie których nie można było wykluczyć, że może chcieć targnąć się na swoje życie, po czym rozłączył się. Mimo prób, nie udało się nawiązać z mężczyzną ponownego kontaktu. W związku z powyższym Oficer Dyżurny podkom. Tomasz Urbaniak podjął niezbędne działania zmierzające do zlokalizowania mężczyzny. Jak się okazało mężczyzna znajdował się w rejonie przyległym do torowiska w Zbąszyniu. Niezwłocznie nawiązano współprace z Polskimi Liniami Kolejowymi. Skierowany na miejsce Funkcjonariusz mł. asp. Artur Ratajczak podczas poszukiwań zauważył mężczyznę, który kładł się na tory. Zdesperowany mężczyzna przyznał, że ma problemy z którymi sobie nie radzi i dlatego chciał odebrać sobie życie. Po rozmowie z policjantem, mężczyzna opuścił teren torowiska, a następnie został przekazany pod opiekę załodze Pogotowia Ratunkowego.

W takich sytuacjach minuty, a czasami sekundy mają ogromne znaczenie. Tym razem dzięki podjęciu szybkich działań Policjantów udało się zapobiec tragedii i uratować kolejne ludzkie życie.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial