Strażacy uratowali łabędzia, który zaczepił się o żyłkę wędkarską!

Około godziny 10:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie odebrał zgłoszenie o łabędziu który zaplątał się w żyłkę wędkarską na jeziorze Świętym w Obrze.

Na miejsce zadysponowano strażaków z miejscowej jednostki OSP. Funkcjonariusze udali się do zdarzenia samochodem z pontonem.
Po dojeździe na miejsce, strażacy zostali poinformowani przez zgłaszającego o lokalizacji zwierzęcia. Ochotnicy zwodowali ponton, a następnie podpłynęli do zwierzęcia. Łabędź zaczął uciekać, jednak nie mógł odlecieć, przez co strażacy musieli łapać zwierzę przez dłuższy czas. Wkrótce ptak opadając z sił schował się w trzcinie, gdzie został schwytany przez strażaków, a następnie uwolniony.

Jak się okazało, do łapy zwierzęcia wbił się(przebijając ją na wylot) haczyk wędkarski z żyłką, do której przyczepiły się wodorosty oraz inne rośliny.
Po uwolnieniu łabędź odpłynął wgłąb jeziora.

Niestety, strażacy nie mieli co liczyć na oklaski ze strony gapiów… Wędkarze, którzy byli na brzegu narzekali na funkcjonariuszy, którzy poprzez używanie pontonu płoszyli im ryby…

Pragniemy również dodać, iż pozostawianie wędek bez kontroli jest nielegalne, a za pozostawienie sieci rybackiej na jeziorze grozi mandat w wysokości 500zł!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial