Tragiczny pożar w Jaromierzu! Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki 61-latka!

W czwartek, 18 kwietnia br., około godziny 8:35 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie odebrało zgłoszenie o pożarze butli z gazem w jednym z budynków mieszkalnych w Jaromierzu.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz po jednym z OSP Kopanica i OSP Siedlec. Strażacy po dotarciu pod wskazany adres zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po wejściu do budynku, funkcjonariusze zastali pożar ulatniającego się gazu z butli z Propanem-Butanem. Strażacy podali jeden prąd wody na palące się elementy oraz schładzali butlę. Na ziemi funkcjonariusze ujawnili zwęglone zwłoki 61-letniego mężczyzny.
Butla z gazem została wyniesiona na zewnątrz budynku, gdzie kontynuowano jej schładzanie w celu wyeliminowania zagrożenia.
Mieszkanie zostało oddymione przy użyciu turbowentylatora, oraz sprawdzone z użyciem kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego.

Na miejsce przybył lekarz rodzinny, który stwierdził zgon 61-latka, policjanci oraz prokurator. Obecny był również komendant powiatowy PSP w Wolsztynie.
Działania straży pożarnej zakończyły się po około 2,5 godzinie. Dalsze czynności prowadzi KPP Wolsztyn pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.
Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Przypomnijmy, iż 9 kwietnia br., również doszło do pożaru w którym śmierć na miejscu poniósł mężczyzna.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial