URBANOWO – Zderzenie motocykla z samochodem osobowym! Nie żyje 32-latek!

W niedzielne popołudnie, 10.06.2018 roku, około godziny 14:25 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty w miejscowości Urbanowo na drodze Grodzisk Wielkopolski – Opalenica.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast zadysponowano strażaków z OSP Opalenica, OSP Urbanowo, JRG Nowy Tomyśl oraz JRG Grodzisk Wielkopolski, a także ZRM i policję.
Po dotarciu na miejsce zastano rozbity motocykl marki Honda oraz VW Passat stojący po za drogą. Na ulicy leżał nieprzytomny motocyklista. Świadkowie zdarzenia prowadzili już resuscytację.
Niestety, pomimo wysiłków ratowników. Mężczyzna zmarł.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, iż kierujący VW Passatem, jadąc od strony Grodziska Wielkopolskiego, rozpoczął manewr skrętu w lewo. W tym samym czasie, od strony Opalenicy poruszał się na motocyklu 32-letni mieszkaniec powiatu szamotulskiego. Niestety, w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa doszło do zderzenia obu pojazdów.
Śmierć na miejscu poniósł 32-latek.

Na miejsce zdarzenia przyjechał technik policyjny, komendant KP PSP Nowy Tomyśl a także prokurator rejonowy. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Jak poinformowali ochotnicy z Opalenicy na swoim fanpage na facebooku, około 15:05 jeden z zastępów został przedysponowany na ulicę 3-go maja w Opalenicy do pomocy kobiecie która podczas jazdy na rowerze przewróciła się.

fot. Wolsztyn112

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial