Przywłaszczył ciągniki siodłowe o wartości 1,6mln złotych. Grozi mu 10 lat więzienia

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odzyskali łącznie 16 naczep i ciągników siodłowych, które zostały przywłaszczone przez mieszkańca powiatu grodziskiego. Straty firm leasingowych to ponad 1,6 miliona złotych. Podejrzanemu w tej sprawie mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W ramach prowadzonych czynnościoperacyjnych policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu uzyskali informację dotyczące przywłaszczenia przez mieszkańca pow. grodziskiego przedmiotów leasingu na 10 ruchomości w postaci ciągników i naczep oraz 6 ruchomości w postaci ciągników i naczep w dwóch firmach leasingowych.

Zebrane materiały pozwoliły na wszczęcie postępowania przygotowawczego pod koniec ubiegłego roku w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia znacznej wartości przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Zdobyte informacje i poczynione ustalenia pozwoliły 28 listopada ubiegłego roku wspólnie z funkcjonariuszami KPP Grodzisk Wielkopolski przeprowadzić realizację w sprawie i zatrzymać 16 ruchomości w postaci ciągników i naczep na łączną kwotę ponad 1.650.000 zł.

W związku z zaistniałą sytuacją mężczyzna usłyszał zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości, za który grozi nawet 10 lat więzienia.

Maciej Święcichowski, KWP Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial