Stalker obrażał i groził śmiercią. Grozi mu 3 lata więzienia!

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali w minioną środę mężczyznę podejrzewanego o stalking i kierowanie gróźb karalnych pod adresem mieszkańca gminy Wolsztyn oraz jego żony. Mężczyzna postanowieniem wolsztyńskiego sądu na dwa miesiące trafił do aresztu tymczasowego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

01.02.2019 r. Sąd Rejonowy w Wolsztynie zastosował wobec 32-letniego wolsztynianina tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy w związku z postawieniem mu zarzutów stalkingu i kierowania gróźb karalnych wobec mieszkańca gminy Wolsztyn i jego żony.

Policjanci zatrzymali podejrzewanego dwa dni wcześniej, po zawiadomieniu, jakie złożył obawiający się o swe bezpieczeństwo mężczyzna. Wolsztynianin, jak ustalili policjanci, od ponad miesiąca, za pośrednictwem komunikatora internetowego wysyłał do pokrzywdzonego i jego żony wulgarne, obraźliwe wiadomości. Ich treść z czasem eskalowała do poziomu gróźb dotyczących pozbawienia życia. To wzbudziło u nękanych uzasadnione obawy spełnienia i przełożyło się na zawiadomienie o wszystkim Policji.

Podczas piątkowego posiedzenia sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy.  Zatrzymany trzydziestodwulatek z sali sądowej trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące. W tym czasie policjanci i prokuratorzy będą kontynuować wszczęte w sprawie postępowanie przygotowawcze.

Karą, w tym przypadku może być pozbawienie wolności do 3 lat.

Źródło: KPP Wolsztyn

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial