Nieznana substancja na tafli Jeziora Kuźnickiego

W dniu wczorajszym, tj. 24 listopada 2018 roku około godziny 15:40, dyżurny SKKP w Grodzisku Wielkopolskim otrzymał zgłoszenie o nieznanej substancji znajdującej się na wodzie Jeziora Kuźnickiego.

Na miejsce zadysponowano zastęp z pontonem z JRG Grodzisk Wielkopolski oraz zastęp z pontonem z OSP Rakoniewice. Strażacy po dojeździe na miejsce potwierdzili, iż na wodzie unosi się nieznana substancja. Niestety, na podjęcie działań nie pozwalał zapadający zmrok. Decyzją KDR, działania zostały zaplanowane na następny dzień.
W niedzielę, około 7:45 na miejsce skierowano strażaków z OSP Rakoniewice, następnie z JRG Grodzisk Wlkp oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z JRG 6 Poznań- Krzesiny.

Strażacy w trakcie podjętych działań ustalili, iż substancja unosząca się na wodzie to… Sadza pochodząca z ognisk rozpalanych na brzegu jeziora. Poznańscy strażacy, którzy na miejsce przybyli mobilnym laboratorium, przebadali próbki wody i ustalili, iż odczyn pH jest w normie- nie było niebezpieczeństwa skażenia środowiska.
Sadza została zebrana przez strażaków.

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial