Zderzenie dwóch osobówek na DK32! Dwie osoby przetransportowane do szpitala!

W środę, 31 października 2018 roku, około godziny 14:20 wolsztyńskie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na wlocie do Żodynia od strony Kopanicy.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z JRG Wolsztyn oraz OSP Kopanica, ZRM „P” oraz dwa patrole policji. Służby po dojeździe na miejsce zastały dwa rozbite samochody osobowe, jeden znajdował się poza drogą. Dwie osoby zgłaszały dolegliwości i konieczne okazało się przewiezienie ich do wolsztyńskiego szpitala na szczegółowe badania.

Policjanci ustalili, iż kierująca Oplem Corsa kobieta, w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechała na tył Volkswagena Polo. W wyniku zderzenia, jedno z aut okręciło się wokół własnej osi zatrzymując się na przeciwległym pasie ruchu, drugie auto natomiast zawisło nad przydrożnym rowem. Szczęśliwie, osoby poszkodowane nie odniosły poważniejszych obrażeń, jednak jedna z osób pozostała na obserwacji w szpitalu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Na sprawczynie został nałożony mandat karny.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial