Kurier uderzył w drzewo na łuku drogi! Kabina busa została zmiażdżona!

W czwartkowy ranek 25 października br. około godziny 10:30 doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego na DK32 między Powodowem a Żodyniem.

Według zgłaszających dostawczy bus uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy z JRG Wolsztyn, 1 zastęp z OSP Kopanica oraz patrol policji i Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojechaniu pierwszego zastępu na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Kierowca znajdował się po za pojazdem jednak uskarżał się na silny ból głowy. Do czasu przyjazdu ZRM poszkodowanym zajęli się funkcjonariusze straży pożarnej, którzy udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy.

Pozostali strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator z pojazdu oraz uprzątnęli ładunek rozrzucony na drodze. Po przyjeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został przekazany pod opiekę lekarza, a następnie przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala.

Policjanci ustalili, że kierujący 20- letni mieszkaniec Zielonej Góry poruszający się samochodem marki Peugeot Boxer, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wypadł na łuku z drogi i uderzył w drzewo. 20-latek został poddany testowi na zawartość alkoholu we krwi. Był trzeźwy, skończyło się na pouczeniu.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial