Czołowe zderzenie dwóch samochodów! Nie żyje kobieta!

Grodziscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym z udziałem łącznie trzech pojazdów osobowych zaistniałym na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice, a Grodzisk Wielkopolski. Dwie osoby zostały ciężko ranne, natomiast pasażerka jednego z pojazdów, mimo podjętej reanimacji zmarła. Postępowanie w sprawie o wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym poprowadzą policjanci z grodziskiej jednostki Policji pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim.

25 października br. ok. godz 9:00 na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ruchocice, a Grodzisk Wielkopolski doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, 18-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego podjął manewr wyprzedzania samochodu marki VW Polo. W tym czasie doprowadził do uderzenia w tylny lewy błotnik, a następnie przekroczył lewą oś jezdni wjeżdżając na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka 26-letnią mieszkanką powiatu grodziskiego kierującą samochodem osobowym marki VW Golf. 76-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, pasażerka siedząca obok kierowcy w samochodzie marki VW Golf mimo podjętej reanimacji w wyniku doznanych obrażeń zmarła.

Kierowcy z golfa i audi zostali przetransportowani do poznańskich szpitali. Ich stan oceniono jako poważny. Kierująca z vw polo bez poważniejszych obrażeń. Na miejscu pracowali policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, strażacy z KPP PSP w Grodzisku Wielkopolskim, dwa Zespoły Pogotowia Ratunkowego. Nadzór nad wykonywanymi czynnościami sprawował Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim. Obecny na miejscu wypadku był również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Postępowanie w powyższej sprawie mające na celu wyjaśnienie i odtworzenie w szczegółach zaistniałej sytuacji poprowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego grodziskiej jednostki Policji.

 

Apel!!!

Pogarszająca się pogoda często sprawia, że sytuacja na drodze zmienia się w sposób dynamiczny. To właśnie od kierowcy w dużej mierze wymagane jest dostosowanie się do zmiennych warunków panujących na drodze. Najczęstszym błędem kierowców jest niedostosowanie prędkości, jak również nie zachowanie należytej ostrożności. Brak doświadczenia, zwłaszcza u młodych kierowców może doprowadzić do tego, że nawet najmniejszy błąd może stać się przyczyną wielu tragedii.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial